Centrum Medyczne „AMICUS” powstało 1 października 1999 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka powstała na bazie zakładowej przychodni zdrowia Huty Częstochowa. Wprowadzenie w Polsce systemu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz podpisanie umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych ze Śląską Regionalną Kasą Chorych sprawiło, że pacjentem mającym prawo do korzystania z usług leczniczych w tej przychdni stała się każda osoba ubezpieczona w ramach tego systemu. Tym samym w gronie pacjentów naszej placówki oprócz pracowników Huty Częstochowa pojawiły się również całe rodziny hutnicze oraz mieszkańcy najbliższych dzielnic miasta, w szczególności dzielnic Raków i Błeszno. Spółka świadczy usługi medyczne zarówno na podstawie umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia jak też finansowanych indywidualnie przez pacjentów. Działalność medyczną prowadzimy na powierzchni ponad 4000 m. kw., co stwarza niewątpliwie duży komfort dla pacjentów poszczególnych poradni lekarskich i pracowni diagnostycznych. Usytuowanie budynku pozwala na dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej zarówno autobusowej jak i tramwajowej (autobusy 13, 19, 28 i linia tramwajowa 1)

 


        Nasze długoletnie doświadczenie na rynku usług medycznych sprawia, że potrafimy dobrze odczytać potrzeby zdrowotne naszych pacjentów i otoczyć ich opieką medyczną wysokiej jakości. Głównym zakresem naszych usług jest podstawowa opieka zdrowotna (POZ) dla dorosłych oraz ambulatoryjna opieka specjalistyczna (AOS). Do lekarzy zatrudnionych w naszej spółce tzw. deklarację wyboru lekarza złożyło ponad 8 tysięcy pacjentów. Poszczycić się możemy również kompleksową bazą rehabilitacyjną przy wykorzystaniu której świadczymy usługi z zakresu rehabilitacji ruchowej, fizykoterapii oraz masażu. Stworzyliśmy zgrany zespół fizjoterapeutów.  Zabiegi ordynować mogą lekarze rehabilitanci. Bardzo ważnym zakresem usług medycznych dla naszej spółki jest także profilaktyczna opieka zdrowotna wynikająca z przepisów ustawy o służbie medycyny pracy. Szczegółową ofertę medyczną naszej spółki znajdziecie Państwo w osobnych zakładkach.


             W maju 2011 roku spółka stała się właścicielem całego budynku zlokalizowanego w Częstochowie przy al. Pokoju 44. Z tego powodu w naszej działalności pojawiły się również usługi wynajmu wolnych powierzchni w tej nieruchomości. Oferujemy powierzchnie z przeznaczeniem zarówno na prowadzenie działalności administracyjno-biurowej jak też i innego rodzaju działalności nie zakłócającej działalności medycznej prowadzonej przez spółkę. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się bezpłatny parking. . Wykazujemy dużą elastyczność w negocjacjach warunków najmu i stawek czynszu.